#

Wyjazdy do Szwecji z szczecińskim Oddziałem PZU S.A. zawsze są udane. Tak było i tym razem kiedy wczesnym rankiem dopłynęliśmy promem 'Scania' do leżącego po drugiej stronie Bałtyku urokliwego miasteczka Ystad. Wprawdzie nocne 8 w skali Beauforta dało nam się trochę we znaki lecz nie zakłóciło to dalszej realizacji programu. Autokarem udaliśmy się do Lanskrony gdzie zwiedziliśmy miasto oraz Cytadele. Następnie przejechaliśmy do miasta Lund, znaczącego ośrodka uniwersyteckiego w Szwecji oraz słynnej katedry, w której znajdują się m.in. kamienie runiczne z epoki Wikingów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta Malmö. Przepiękny Ratusz, rynek i najwyższy budynek w mieście Touring Torso.

W Malmö zjedliśmy obiad, po którym mieliśmy trochę czasu dla siebie wykorzystując go do zwiedzania innych rejonów miasta (przede wszystkim starówki). Późnym popołudniem pojechaliśmy jeszcze na punkt widokowy mostu Öresund oraz do Ales Stenar na Krąg Wikingów. Późnym wieczorem dotarliśmy do Ystad i promem 'Polonia' wróciliśmy do Świnoujścia. Tej nocy morze było spokojniejsze.

W wycieczce w dniach 15-17.09.2010r. uczestniczyli brokerzy z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego (razem z pracownikami PZU S.A. 50 osób). Z naszej firmy: Prezes Jerzy Figlewski, Vice Prezes Andrzej Silski oraz Krzysztof Szlachtowski Kierownik z Oddziału w Gorzowie Wlkp.